facebookz

esa

Jeżeli chcesz nadać swojemu wnętrzu charakter, czuć się w nim dobrze, jednocześnie mieć przemyślaną i funkcjonalną przestrzeń -powinieneś skorzystać z usług architekta wnętrz.

Zaoszczędzisz wówczas czas (wszelkie rysunki i specyfikacje będą gotowe przed rozpoczęciem prac wykończeniowych) ale i paradoksalnie pieniądze ponieważ damy Ci dostęp do materiałów  wykończeniowych z rabatami, oraz zyskasz pewność, że aranżacja wnętrza będzie Ci się podobać (zobaczysz ją wcześniej na wizualizacjach).

 

Przy każdym projekcie pracujemy w następującym systemie:

rozmowa wstępna

Zbieramy informacje na temat oczekiwań klienta (co mu się podoba), zakresu projektu (które pomieszczenia chciałby mieć zaprojektowane) i warunków współpracy (czy oczekuje tylko projektu, czy też wizyt architekta na budowie).
Wysyłamy klientowi ofertę na projekt oraz szkic umowy.


koncepcja

Aby rozpocząć proces projektowy potrzebujemy jednego spotkania z klientem - dopytujemy o ważne dla nas szczegóły (np. ile domowników będzie korzystało ze stołu jadalnego) - dla nas ważne są detale (np. wzrost klienta) bo dzięki temu dopasujemy przestrzeń konkretnie do danego użytkownika. Odwiedzamy też budowę - robimy konieczne pomiary czyli inwentaryzację.

Teraz możemy zacząć opracowywać układ funkcjonalny, którego różne wersje pokazujemy i omawiamy z klientem. Kiedy już zapadnie decyzja, która wersja rzutu jest optymalna - przystępujemy do budowania modeli 3d - powstają wizualizacje. Staramy się, aby były one jak najbardziej trafione, ale czasem okazuje się, że klient chce zobaczyć wnętrze w innej wersji kolorystycznej - jesteśmy na to otwarci i dokonujemy korekt aż do momentu, kiedy nasz klient jest zadowolony z tego co widzi.

 

opracowanie projektu

Kiedy mamy już zaakceptowane wizualizacje - możemy przejść do kolejnego etapu - opracowania projektu wykonawczego. W jego skład wchodzą rysunki techniczne i specyfikacje. Wszystko opracowane jest bardzo dokładnie:

 • rzuty funkcjonalne wraz z użytymi meblami

 • rzuty sufitów i podłóg (sufity podwieszone wraz z detalami, podłogi wraz ze wskazówkami co do układania)

 • schematy rozprowadzenia instalacji elektrycznej i wodno - kanalizacyjnej,

 • kluczowe elewacje pomieszczeń (szczególnie kuchnie i łazienki)

 • detale architektoniczne dla wykonawcy (zabudowy GK  itp)

 • szczegółowe specyfikacje materiałów wykończeniowych, mebli luźnych, ceramiki sanitarnej i AGD (z ilością i miejscem zakupu)

 • indywidualne projekty mebli i elementów wyposażenia stałego (meble łazienkowe, kuchnie, szafy itp.)

W oparciu o taką dokumentację wykonawcy mogą przystąpić do realizacji projektu.  Jeżeli mają jakieś pytania - zawsze mogą do nas zadzwonić!

 

nadzór autorski

Podczas realizacji projektu prowadzimy nadzór nad wykonawcami w zakresie uzgodnionym indywidualnie z klientem. Upewniamy się, że prace są prowadzone zgodnie z dokumentacją projektową, wyjaśniamy wykonawcy wszelkie wątpliwości, dostosowujemy projekt do jego możliwości lub do nieprzewidzianych zmian na budowie, jeśli takie wystąpią.Wykonujemy projekty wnętrz prywatnych i publicznych:
 • apartamentów

 • domów

 • mieszkań

 • powierzchni biurowych

 • salonów usługowych

 • salonów handlowych© 2014 ESSA - Architektura i wykończenia wnętrz. Polityka prywatności. Realizacja: Agencja reklamowa 3motion